Betül Bozkurt (Psikolog / Grup Terapisti / Eğitmen / Danışman / Yazar)

Kişisel, kurumsal ve toplumsal gelişim alanlarında çalışıyor. Gerek kurumsal gerekse toplumsal dönüşümün ancak bireyin dönüşümüyle mümkün olabileceği inancıyla tüm çalışmalarında eğitime özel önem veriyor. Bugüne dek altı binden fazla katılımcıyla buluşan Betül psikoloji birikimini, deneyimsel öğrenme tekniklerini, psikodrama ve sosyodrama gibi güçlü yöntemleri kullanarak kuruma, ekibe ve ihtiyaca özel eğitim programları geliştiriyor ve yürütüyor. İnteraktif ve yenilikçi tasarımlara sahip eğitimlerinde yaşayarak öğrenmeyi ve içselleştirerek değişimi hedefliyor.

Eğitmenliğin yanısıra özel sektör, kamu ve sivil toplum kuruluşlarına, uluslararası örgütlere sosyal sorumluluk ve toplumsal yatırım projelerinde danışmanlık yapıyor. Gönüllülüğün gücüne ve etkisine çokça inanan Betül, desteklediği çeşitli STK’lara ilaveten kurucularından olduğu Bir İZ Derneği ve Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği ile toplumsal dönüşüme hizmet ediyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamladığı psikoloji öğreniminin ardından psikodrama ve varoluşçu analiz gibi uzmanlaşma eğitimlerine, uluslararası liderlik ve gelişim programına katıldı. Halen oyun, öğrenme, psikodrama, sosyal değişim, gönüllülük, yaratıcılık, varoluşçuluk ve anlam üstüne okumayı, yazmayı, öğrenmeyi sürdürüyor.

Varoluşsal kaygı öykülerinden oluşan ‘Ya Kaygın Kanatlarınsa’ adlı psikoeğitim kitabının okurlarla buluşmasından mutluluk duyuyor. 

Başlıca eğitim konuları